2015/02/21

MY ROUTINE: JAK SIĘ UCZĘ?

Witajcie, kochani po tygodniowej przerwie, cieszę się, że mogłam oderwać się na chwilę od szkolnych spraw, by napisać nowego posta na blogu. Ten wstęp wcale nie był bezcelowy, bo właśnie dzisiaj będę pisać o moich sposobach na naukę. Nie są one jakieś wyszukane, ale myślę, że mogą być pomocne, więc podzielę się z Wami kilkoma moimi wskazówkami. Był to post dość wyczekiwany, tak więc mam nadzieję, że przekażę Wam w nim wszystkie najważniejsze informacje, zapraszam do dalszego czytania!


Jest to absolutna podstawa, aby nauka wchodziła nam do głowy. Zaparz sobie kubek gorącej czekolady albo herbaty i odpocznij chwilkę, by nabrać sił do pracy umysłowej.

Pewnie teraz zastanawiasz się, co rozgrzewka ma wspólnego z naszą nauką. Odpowiem Ci, że ma i to bardzo dużo . Kiedy rozruszasz swoje mięśnie, zrobisz kilka przysiadów, podskoków, pokręcisz głową w lewo i w prawo, sprawisz, że Twój organizm będzie bardziej pobudzony i umysł będzie lepiej przyswajał naukę. Tak więc, nie zastanawiaj się, tylko zrób kilka skłonów!

Na pewno nie skupisz się na nauce, kiedy w Twoim otoczeniu będą znajdowały się rzeczy, które będą Cię rozpraszać. Może wydaje Ci się, że komórka, która leży obok Ciebie służy tylko do kontrolowania godziny, nic bardziej mylnego. Kiedy nauka Ci się znudzi, automatycznie sięgniesz po nią i wpadniesz w wir internetu, wiadomości i przeróżnych spraw. Dlatego ważne jest, aby w miejscu, gdzie się uczysz znajdowały się tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Zadbaj także o porządek w miejscu pracy.

Twój umysł nie może pracować na pełnych obrotach bez końca, dlatego ważne jest robienie sobie kilkuminutowych przerw. Możesz w tym czasie uzupełnić zapas picia i trochę się poruszać.

Nauka w późnych godzinach nie przynosi już prawie żadnych efektów, więc jeżeli jest to możliwe, nie siadaj do książek o północy.

Dzięki powtórkom, lepiej zapamiętujemy to, czego się właśnie nauczyliśmy. Czasem zapamiętujemy rzeczy na krótki czas, a później wyrzucamy je z głowy, więc aby temu zapobiec, trzeba często powtarzać dany materiał.

Czasem myślisz sobie, że uczysz się dla rodziców lub dla nauczyciela. Z takim podejściem daleko nie zajdziesz, ponieważ odbiera Ci ono motywację. Zapamiętaj ważną zasadę, uczysz się po to, by mieć wiedzę, uczysz się dla samego siebie, dla swojej satysfakcji.

Czasem, gdy patrzysz do kalendarzyka i widzisz natłok sprawdzianów, chce Ci się rzucić to wszystko i iść spać. Nie możesz się zniechęcać, pomyśl, że dasz radę i nauczysz się wszystkiego, a później w nagrodę pójdziesz ze znajomą do centrum handlowego, do kina lub w inne ulubione miejsce.


12 komentarzy:

 1. Ja zawsze robię notatki i dużo powtarzam :) Twoje sposoby są bardzo podobne do moich :)

  http://zyciepiszehistoriee.blogspot.com/

  Pozdrawiam Zuza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz ciekawy blog, bardzo miło tu jest i chętnie będę go przeglądała :) Życzę sukcesów i wytrwałości w dalszym blogowaniu ;)

  http://mjrm-madeline.blogspot.com/2015/02/no-flex-zone.html zapraszam serdecznie na mój blog, każdy komentarz i obserwowanie jest odwzajemniane. Proszę o klikanie w banery po prawej stronie bloga, to dla mnie bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny blog :)
  http://want-cant-must.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog :)
  obserwujemy? daj znać u mnie - zrewanżuje się .

  xnataliie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Podczas nauki postępuje podobnie do Ciebie, a gdy wiem, że do przerobienia mam wiele materiału na duchu podnosi mnie kubek, gorącej, kawy lub kakao.
  Świetny blog, jestem tutaj pierwszy raz, ale będę zaglądać częściej + obserwuję :)

  Jeśli spodoba Ci się mój blog możesz skomentować lub zaobserwować, byłoby mi bardzo miło :)
  carolinecupcakecc.blogspot.com

  Pozdrawiam, Karolina! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiedziałam, ze zrobisz w końcu taki post, skacze pod niebiosa z radości!
  Pozdrawiam
  lilyjgutremakeup.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Lovely post and photos, dear. I follow you, could you follow back, pls. Kiss and pls keep in touch ;).

  http://mylovelyfashionbih.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki super post bardzo fajny ! Obserwuje !

  zapraszam http://oliwialiv.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Sposoby bardzo przydatne, post dopięty na ostatni guzik z resztą jak zawsze. Nie mam swojego bloga, ale obserwuję Cię. ;)

  Emilka

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post, bardzo cenne porady, które warto stosować i które na pewno będę się starać wdrożyć w życie ♥ :)

  Podoba mi się Twój Blog dlatego zostawiam w pełni zasłużoną obserwację :)


  http://jenssine.blogspot.com/


  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo przydatny post. ;)
  Zapraszam do mnie ;) flawstyle.blogspot.com
  Obserwuję, liczę na rewanż. :*

  OdpowiedzUsuń

UWAGA! Kod zniżkowy do sklepu Born Pretty na cały dział Hair&Salon Decoration oraz Jewelry&Accessories: NGAT10

* Odwiedzam blogi każdego obserwującego i komentującego, następnie odwdzięczam się tym samym.
* Jeżeli blog Ci się spodobał - zaobserwuj.
* Nie odpowiadam na LBA, ale dziękuję za nominacje.:)
* Każdy komentarz daje mi dużo radości.

.widget img {border:none !important;}